Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość

Optymalizacja witryn
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Czy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego da się wskazać wiele. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się łączność z wykształconym profesjonalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Dla przykładu przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald czy segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a na dodatek składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się aktualizuje, z tej przyczyny nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dopasowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały poprawną strukturę, potrzebne dane oraz utrzymują określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, aby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w biznesie. Ponadto klienci biura rachunkowego przeważnie uzyskują dostęp do informacji, a nawet kompleksową pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie finansowe operacje firmy wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są najistotniejszym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty trafiały bez braków oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszystkie konieczne dane. Najważniejsze, aby klient udostępniał wszystkie dowody skrupulatnie, by księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym terminie.

Sposób wysyłania dokumentów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W niektórych niezbędne jest przekazywanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba przekazywać bezpośrednio do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość online

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe co raz częściej używają programów elektronicznej księgowości. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online zbierane są na w pełni chronionych serwerach. Obok tego takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły proponują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i porady techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, aby były zgrane z najnowszymi przepisami oraz zapewniały bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Co więcej większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Istotnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie ważnym atutem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach lub  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.