Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jak wybielać zęby, żeby wypracować spodziewany rezultat?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi sposobami od stomatologa jest uważane za główny ze efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, da się łatwo osiągnąć biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających z uwagi na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wskazywanych należą kawa, soki czy niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było niwelowanie efektów zjadania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielające w gabinecie dentystycznym, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najbardziej fachowe wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów przynosi wspaniałe efekty w krótkim czasie.

Jedną z najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, zapewniająca oczekiwane oraz trwałe rezultaty nawet po jednym zabiegu naświetlania. Ponadto ten sposób usuwa do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i pomniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspomaga hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, przez co może zostać dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również intensywność naświetlania może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania zębów

Wielu marzy o wspaniałym oraz całkowicie białym uśmiechu. Z tego względu na rynku dostępne są odmienne sposoby wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna wszelkie wybielające pasty . Dość skutecznie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie popularne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można kupić je w aptece, jednak zwykle jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między nimi.

Nie każdy pamięta, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest profesjonalne usuwanie osadów u dentysty np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem możliwym w gabinecie stomatologicznym są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego zębów. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz używa zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, żeby wybielanie zębów było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie babcine sposoby, choć teoretycznie działają, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie oceni, jaka technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni zdrowie jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem zębów konieczne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, żeby kupowane były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w sprawdzonych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto wybrać fachowe wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tak mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa od razu. Np. wybielanie zębów techniką nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki efekt, jednak należy pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu zębów trzeba również stosować tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, które często nie są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. w wyniku używanych leków albo w przypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani fachowym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Co, gdy wybielanie zębów nie daje efektów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają dużo zalet. Obok tego, że możemy wybrać ich barwę według chęci pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też warto przed wybielaniem zębów skonsultować się ze stomatologiem, żeby stwierdził, jaka technika będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.