Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny – zabiegi laserowe
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu opatentowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścianek, pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń pustki cieplnej. Ścianki są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest osłoną odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy przebierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, tj. są one po pierwsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając duże ilości czasu w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, po szczytach górskich, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest trudno zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają ciepło oraz termosy szklane i ze stali, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak wytrzymałe. Kolejna sprawa jaką powinno się obadać przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z gwintem oraz łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wyprawę należałoby pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; oprócz tego, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.