Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co oznacza, że staje się ona wiotka oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody są mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalne urządzenie i przenikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być również używana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest świetną metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozciera delikatnym masażem, co przynosi pożądane oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 18 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podnoszenie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to obszarów takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły są długie na około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie wpływa również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, aby stworzyć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na ostateczne efekty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.