Salon kosmetyczny – zabiegi laserowe

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale też kształtują figurę, usuwają cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie i promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają wciąż nowsze i efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, nowoczesne metody sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju pozytywnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zwykle angażują pracę specjalistycznych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim ciekawią tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną lub wymagające diety. Współczesna technologia pomogła opracować metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu znacznie łatwiej je odessać albo przenieść do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają także inne pozytywne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć zmarszczki, blizny i rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją też sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te zabiegi są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 45% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze i efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi i bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania. http://depilacja-laserowa.torun.pl

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu część zabiegów drugoplanowo wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w głębokie warstwy skóry, aby podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.