Termokubek najlepszy dla Ciebie

Kubki termiczne do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny

O termicznych kubkach rozmyślamy zazwyczaj w okresie zimowo-jesiennym, jeżeli chcemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na długo utrzyma goraco herbaty czy kawy oraz chłód napoju. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, warto na początek zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Po pierwsze bardzo istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie i umiejętność zachowania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest pokrywka . Musi być nie tylko szczelna, aby utrzymywać temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Powinno się też ocenić kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o niewielkiej pojemności zawiodą na wielogodzinnych wyprawach, dlatego w tym apekcie lepiej dostosować pojemność termicznego kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Co więcej powinien być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki często nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, jakie mają długi okres zachowania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na malowniczy termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej zachowują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zazwyczaj wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w korzystaniu. I choć krócej zatrzymują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie potłuką się jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni także na spacer, gdy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie polegamy długim utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest ważne, lepiej wybrać termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w noszeniu, wygodne, a do tego nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę najbardziej zależy nam, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał temperaturę napoju wewnątrz. Ze względu na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Te kubki termiczne najlepiej ze wszystkich zatrzymują temperaturę, ponieważ są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę na wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego jest jego masa, bo jest on cięższy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie powinniśmy bardzo uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze utrzymuje temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe oraz świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj cenimy produkty z dobrym wyglądem, więc najlepiej sprawdzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne też cechują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.