Kubki termiczne do pracy lub szkoły

Nowoczesne metody termoizolacji
Sierpień 28, 2020
Termokubek najlepszy dla Ciebie
Sierpień 29, 2020

Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

O termokubkach myślimy głównie w okresie jesienno-zimowym, jeśli planujemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale również są wyśmienite do przechowywania zimnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty lub chłód napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, warto na początek przemyśleć parę ważnych aspektów. Po pierwsze szczególnie istotny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i umiejętność zachowania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest pokrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać temperaturę w środku na wymaganym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Trzeba także dopasować formę termicznego kubka i jego objętość. Termiczne kubki o niewielkiej objętości zawiodą na długich wycieczkach, dlatego w tym zakresie powinniśmy dostosować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy warto jednak dopasować od charakteru pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które gwarantują długi okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać piękny ceramiczny kubek, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na zniszczenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to najczęściej kupowanymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez trudu wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w obsłudze. I choć mniej czasu zachowują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie polegamy wielogodzinnym zatrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest ważne, warto kupić termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę zazwyczaj najważniejsze, żeby termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest stalowy kubek. Te kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują zimno lub ciepło, dlatego że są świetnie izolowane, dzięki czemu utrzymują temperaturę na wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niewzruszone na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest tylko jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie musimy szczególnie uważać, z uwagi na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej myślimy nad dobrym wyglądem, z uwagi na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.