Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj
Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły
9 kwietnia, 2017
księgowość toruń biuro rachunkowe usługi prowadzenia księgowości
Jak wygląda praca w księgowości?
13 kwietnia, 2017
wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

Wyświetlacze diodowe od dłuższego czasu są statycznym motywem lokalnej architektoniki. Punkty, w jakich są wybudowane, nabierają zdecydowanie nowego charakteru. Są chętniej obchodzone, a informacje dużo szybciej są przyswajane przez ewentualnych Odbiorców. Metoda LED nie ulega wątpliwości posiada bardzo dużo walorów, lecz wcale nie kwalifikuje się do najtańszych. Warunki klimatyczne nie mają wpływu w jakikolwiek sposób na dostrzegalność ekranu LED, ani na możliwość emitowania poprzez niego reklam. Niektóre są naprawdę bardzo jasne, że można je zaobserwować z odległości kilkunastu metrów. Też nasłonecznienie w ogóle nie stanowi istotniejszego problemu – treści reklamowe są dobrze widoczne. Dzięki zastosowaniu ochrony IP 65 ekrany LED prawidłowo funkcjonują podczas opadów śniegu, gradu czy nawałnicy. Do dzisiaj są używane jako strategiczny zabieg na potrzeby przekazywania różnych informacji, m in. materiałów promocyjnych kursów walut lub efektów sportowych. Jako innowacyjne narzędzie marketingowe wyświetlacze ledowe stały się wprost nieuniknione.

Telebimy – jakie parametry są najważniejsze?

Prowadzenie biznesu bez reklamy jest bezsensowne – to rzecz prosta. Ażeby powiększyć sprzedaż, przykładowo poszerzyć grono wiernych Nabywców oraz zaintrygować nowo-powstałych, powinniśmy zdecydowanie wybrać sposób reklamy. Marki, jakie są w stanie wydać więcej pieniędzy, będą układały spoty promocyjne na sporych telebimach lub rozpowszechniać własne produkty w telewizji. W jaki sposób realnie kształtuje się sytuacja z ekranami LED? Czy wynajem ekranów stał się doprawdy taki przychodowy? Jak ma się sytuacja z ekranami ledowymi od strony technicznej? Co zrobić, żeby po dłuższym okresie (m in. po wielu latach) świecił jak nowy? Ogólnie rzecz ujmując nie ma możliwości skrótowo odpowiedzieć na wszystkie pytania, bo pewne kwestie znają przede wszystkim osoby bardzo dobrze rozumiejące branżę.

Przewidując kupno bądź najem ekranów LED, trzeba rzucić okiem na kilka ważnych rzeczy, jakie mają ogromny wpływ na jego działanie po długim okresie. Wcale nie chodzi wyłącznie o wartość oraz klasę, na jakie pierwotnie zwracają uwagę kupujący.

Odmiana diod, z jakich został skonstruowany ekran LED

Powyższy element orzeka o żywotności ekranu LED, jego czytelności i… kosztowności. Ekrany LED nadzwyczaj tanie są zawsze wykonane z chińskich diod, które mają wyraźnie słabą przejrzystość i potrafią przysparzać mnóstwo kłopotów w trakcie konserwacji. Ponadto wielokrotnie można zauważyć przebarwienia wyświetlacza, jakie są najzwyczajniej w świecie różnicą temperatur, która ma miejsce w diodach o bogatych kolorach. Dużo bardziej opłacalny jest wynajem ekranów LED, które są przygotowywane w Tajwanie. Ogólnie rzecz ujmując nie łudźmy się jednak – najwspanialsze ekrany LED są wykonywane w Stanach oraz Japonii.

Strategia mocowania pojedynczych diod

Ważne jest to, czy są przytwierdzane manualnie czy maszynowo. W pierwszym przypadku trzeba brać pod uwagę to, że jednostkowe diody potrafią ulec uszkodzeniu oraz będą wygasać. W efekcie na ekranie będą widoczne ciemne momenty, a regeneracja także nie należy do najlżejszych. Diody przyłączane przemysłowo mówiąc w skrócie nie sprawią nam owych problemów.

Przejrzystość ekranu LED

Nie może być zależna od warunków meteorologicznych, np. ciepłoty powietrza albo słońca. Jasność rzędu 5.000-7.000 cd jest wystarczająca, ażeby można było emitować reklamy w dowolnych warunkach, nawet w czasie dużych śniegów.

Oprogramowanie do ekranu LED

Należy bezwarunkowo spojrzeć na oprogramowanie, z wykorzystaniem którego będziemy mieli możliwość wdrażać zmiany na ekranie LED, a konkretniej prezentować następne reklamy, łączyć je w konkretnej sekwencji itd. Bardzo dobrze by było, jeżeliby telebimem można było sterować na odległość (czyli poprzez Internet). Jednym z najpopularniejszych programów jest bez wątpienia Screen Show firmy Revolution-Tech. Można podczas jego stosowania tworzyć rzeczywiście rozbudowane konfiguracje materiałów promocyjnych, co zarówno dla firmy wynajmującej ekran LED, jak również dla oferenta, jest niesamowicie ważne.

Kupić ekran LED czy lepiej go wynająć?

Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji będzie zamontowany, jaką będzie posiadać wielkość i marki. Jeżeli zapłacimy za chiński telebim, wówczas z całą pewnością musimy liczyć się z tym, że będzie potrzebować sporej liczby renowacji, zaś w dalszej kolejności – nakładów finansowych. Ekran LED posiada istotną przewagę ponad pozostałymi wewnętrznymi nośnikami promocji, np. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie widoczność obrazu. Potencjalni klienci ogromnie kierują uwagę na energiczne treści reklamowe, które interesują identycznie jak filmy w kinie. Dla pewnych osób opłata wynajęcia telebimu może być odpłatnością zaporową, a na zamontowanie ekranu LED powinniśmy mieć specjalistyczne uprawnienie (nie można postawić przedstawionego mocnego obiektu w przypadkowym miejscu). Trzeba mieć na uwadze, iż monitory LED w ogóle nie mogą być montowane równolegle do jezdni, bowiem oślepiają swoją jasnością kierowców – są więc rozpatrywane troszkę jak niebezpieczeństwo. Trzeba jednakże kupić albo pożyczyć właściwej jakości telebim, bo Konsumenci w takim przypadku lepiej utrwalają reklamy. Zaś przedsiębiorstwa dużo lepiej płacą za emisję treści, gdyż oddziałuje to na sprzedaż.

Jeśli jesteś zaintrygowany zaprezentowaną metodą promocji, wejdź w link znajdujący się tutaj – Wynajem ekranów

Komentarze są wyłączone.