Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Adwokat Toruń kancelaria adwokacka alimenty na dziecko
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
8 kwietnia, 2017
wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED
Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość
13 kwietnia, 2017
dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy mamy świadomość tego, że najfajniejsze imprezy to te, które mówiąc w skrócie nie są rozplanowane „od A do Z” – zatem dużo rzeczy zwyczajnie odbywa się swobodnie. Częstokroć jest tak, że im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać i nie chcemy wychodzić do znajomych, wówczas impreza jest jeszcze bardziej ciekawa. Natomiast jeśli wszystko planujemy tydzień wcześniej (kobiety kupują niekiedy „odlotowe” ciuchy z tej okazji oraz dobierają make up), wtedy prywatka okazuje się bardzo nudna i planujemy od razu się z niej zmyć. Osoba, która jest inicjatorem w sumie nie jest w stanie całkiem przewidzieć wszystkich zdarzeń, może wyłącznie zasugerować pewne ramy, m in. że o północy w Sylwestra goście będą wypijać szampana na zewnątrz oraz oglądać piękne fajerwerki. Jego pierwszoplanowym celem jest zawsze to, aby niczego zaproszonym osobom absolutnie nie zabrakło. Idealnym pomysłem jest zorganizowanie optymalnej oprawy muzycznej, m in. na prywatce będzie wygrywał popularny DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Stworzenie imprezy absolutnie nie bazuje jedynie na zaproszeniu przyjaciół sms-em oraz ustawieniu trunków na stoliku. Właśnie – jeżeli mamy na uwadze zawiadomienia. Przekazywanie lakonicznych sms-ów w stylu: „w sobotę zabawa, wpadaj”, „w piątek widzimy się u mnie, prywatka do białego rana” albo „wstąp, impreza u mnie”, jest trochę pospolite. Znakomitym zamysłem jest wówczas wydrukowanie zaproszeń i osobiste ich uzupełnienie, albo posłanie informacji, lecz o troszkę odmiennym charakterze, dla przykładu:

„W związku z niezliczonymi prośbami podległego ludu, cesarz wszelakich dóbr król Radosław I, jako iż jest panującym miłosiernym, przyjmuje na znamienitą ucztę pod „Strażnikiem Bramy”, jeżeli tylko w sobotę Słońce zamaskuje się za widnokręgiem. Obowiązkowo trzeba mieć osobne odzienie i okazałą dozę dobrego nastroju. Na biesiadzie układaniem muzyki zajmie się atrakcyjny DJ, natomiast kolacja zamknie się wówczas, gdy wszyscy przybyli goście pogrążą się we śnie albo wrócą do swoich dworów.”

Wyszło lepiej, prawda? Bez wątpienia więcej przyjaciół dotrze na dyskotekę po przyjęciu tej informacji. Należy wspomnieć, ażeby mówiąc w skrócie nie była zbyt napuszona – musi obowiązkowo zawierać korzystną dozę powagi i żartu. Których błędów całkowicie unikać? Taki sms albo zaproszenie w postaci karteczki absolutnie nie może nikogo zranić. Darujmy sobie ujmowanie kolegi niezbyt wygodną ksywą (nawet jeśli na konkretną osobę w taki sposób mówią inni), wypisywanie cudzych cech charakteru (szczególnie negatywnych) oraz pozostałych porównywalnych rzeczy.

Jeśli wydajemy zaproszenia dla gości, wtedy mówiąc w skrócie nie muszą one mieć konstrukcji ładnej kartki wypełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być dodatkowo karteczki kupione w hipermarkecie papierniczym bądź w sieci. Fajnym zamysłem jest samodzielne przygotowanie graficzne zawiadomień, m in. w formie miecza rycerskiego rodem z XIII wieku. Wszystko jest uzależnione oczywiście od rodzaju imprezy, m in. czy zaproszeni goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tutaj uwidacznia się kluczowy, oraz jednocześnie chyba najbardziej istotny kłopot: czy którykolwiek z gości posiada alergię lub nietolerancję na któreś dania? Jakie są tendencje kulinarne przyjaciół? Czy preferują tańczyć na działce na leżakach czy podjadać wytworne potrawy w dobrej restauracji? Na świetnej imprezie trunek nie „przesłoni” pysznego jedzenia, inaczej mówiąc, iż dania muszą obejmować centralne miejsce, natomiast nie czerwone wino albo śliwowica. Każdy dokładnie wie, iż absolutnie nie można pić na tzw. „goły żołądek”. Zanim uczestnicy zaczną popijać wysokiej jakości napoje alkoholowe, powinni coś przełknąć. Menu powinno być dobrane do ich indywidualnych preferencji, m in. w przypadku kiedy koleżanka z tego samego roku ma reakcję uczuleniową na marchewkę, wtedy rewelacyjnie by było, jeśliby na ławie pojawiały się dania bez owego warzywa. Jeśli przyjaciel z pracy posiada problem z nietolerancją glutenu oraz produktów mlecznych, wówczas warto przyrządzić ze 2-3 potrawy tylko dla niego. W przeciwnym razie będzie trwał przy stoliku i w ogóle nie jadł, albo dostarczy własne dania, natomiast na taką sytuację ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwalać żaden organizator (jeśli przejmuje się tym, żeby wszyscy zaproszeni goście doskonale się bawili). Koszty zabawy można bez wątpienia rozdzielić na wszystkich gości – razem z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy z nich doniesie po prostu ze sobą napój alkoholowy i coś do jedzenia. Musimy jednak kontrolować, by nie pojawiło się 20 butelek z piwem oraz pojedyncze białe wino (albo na odwrót). A to co każdy gość bierze musimy określić na wstępie.

Jeżeli planujesz zaprosić na własną imprezę kogoś, kto będzie będzie zachęcał do tańców świetną muzyką, to kliknij w odnośnik po prawej stronie – www.dj-lodz.pl – a odnajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.