Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik toruń adwokat toruń dziedziczenie spadku
Okiem prawnika – dziedziczenie spadku
19 kwietnia, 2017
wynajem telebimów cena telebim wynajem telebim
Nowoczesne telebimy na imprezy masowe
21 kwietnia, 2017
prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od niemal trzech miesięcy na rachunku bankowym w ogóle nie zostały zaksięgowane alimenty na małe dziecko, mamy szansę zrobić poważne kroki, by je odzyskać. Niestety często rozmaite sytuacje życiowe odkrywają jak jest to długotrwałe oraz ile możemy w trakcie sprawy się nadenerwować. W sytuacji zaakceptowania „kompromisu” pieniądze powinny zawsze przychodzić regularnie. Zaś w wypadku wyroku – nie za każdym razem tak się dzieje. Wkrótce po rozwodzie byli małżonkowie przeważnie nie pragną ze sobą rozmawiać, i bywa jeszcze tak, iż jedno zmienia adres, np. wyjeżdża za granicę. Narzekają na to oboje i dziecko, które musi obowiązkowo mieć zapewnione godne warunki utrzymania. Alimenty absolutnie nie są „wymysłem”, za pomocą którego można zaspokajać osobiste zachcianki. Są przeznaczone oczywiście dla dziecka. Ono jest bezpośrednim odbiorcą tychże pieniędzy nawet wówczas, jeżeli samo z nich nie korzysta. W jaki sposób zadziałać w przypadku, kiedy przez dwa lub trzy miesiące zostało zarejestrowanych kilka groszy z racji alimentów na małe dziecko?

W pierwszej kolejności pamiętajmy, by umówić się z drugim rodzicem, nawet jeżeli jest to niezmiernie skomplikowane. Wytłumaczenie sytuacji „na wejściu” dopuszcza szansę obrania dalszej strategii. Jeśli to wcale nie wpływa na sprawę, stykamy się z agresją bądź brakiem odpowiedzi, możemy wynająć fachowego adwokata, który zajmie się przykrą dla nas sytuacją „od deski do deski”. Powinna to być wiarygodna osoba, a mianowicie taka która będzie wykazywać się zaangażowaniem, będzie pomagać na okrągło oraz wyklaruje wszystkie przeszkody prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Jesteśmy w stanie niezależnie wyłonić komornika, u jakiego pozostawimy pismo. Właściwie należy kierować się miejscem kancelarii i sumą zainteresowanych, których egzekutor musi koniecznie obsłużyć w swoim „rewirze”. O detale możemy spytać własnego prawnika, który sprawdzi, jakie pracownie będą potrafiły produktywnie przystąpić do zajęcia własności… oraz są niedaleko byłego małżonka. Dobrze jest wpisać wszelkie wiadomości, które mamy o ówczesnym małżonku – numery rachunków bankowych, polisy na życie, akcje, adres zamieszkania, NIP i dane w kwestii zajmowanych nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, skoro dokładnie wiemy, iż były mąż posiada konkretny majątek (nierzadko ten zagorzale skrywany), musimy wszystko zgłosić.

Niewydajna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, iż wcale nie mamy obecnie jakichkolwiek perspektyw na odebranie należnych środków pieniężnych. W przypadku, gdy dopełniamy wymagania dochodowe, jesteśmy w stanie ubiegać się o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezproduktywna to inaczej nieotrzymanie alimentów na córkę przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą podjęte odpowiednie działania w odniesieniu do zadłużonego. Przede wszystkim były partner będzie zaproszony na potrzeby wyjaśnienia sprawy. Musi skrupulatnie zrelacjonować swoją sytuację życiową i zawodową, przykładowo uzasadnienie niespłacania alimentów. W dodatku będzie od niego żądane oddanie zeznania majątkowego.

Jeśli zdarzy się sytuacja, gdy były małżonek nie posiada pracy lub na próżno poszukuje miejsca pracy, musi obowiązkowo zarejestrować się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy. Musi ponadto zaakceptować ofertę pracy, bowiem w innej sytuacji zostanie uznany za „uciekającego od zobowiązania alimentacyjnego”. W przypadku kiedy utrzymuje firmę, która „nie zarabia na siebie”, także musi dokonać rejestracji, jednak w tym momencie jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były mąż wdraża wszystkie zaprezentowane czynności (inaczej mówiąc „kooperuje”), nie możemy nic więcej zrobić. Nawet, jeśli środków finansowych stale nie ma. Stosowne operacje przeprowadza się wtedy, jeżeli przez ubiegłe minimum pół roku nie spłacił on więcej aniżeli 50 procent alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

Jeżeli były mąż permanentnie unika opłacania alimentów na małe dziecko, w końcu zostaje trasatem tropiony przez organy państwowe. W tej sytuacji należy złożyć formularz o poszukiwanie za nadużycie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu po prostu o „stałą niealimentację”, inaczej mówiąc sytuacje, w których były małżonek bynajmniej nie zamierza spłacać, alimentów, bo „nie” i w zasadzie nie ma jednocześnie najmniejszych słusznych motywów (wszelkie informacje musi obowiązkowo wytłumaczyć nam nasz prawnik). Jednocześnie można wysłać wniosek do starosty, by wstrzymano prawo jazdy takiemu „winowajcy” oraz wprowadzono go do Krajowego Rejestru Długów. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie miał opcji otrzymać jakiegokolwiek pożyczki z banku, oprócz znanych chwilówek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeśli dokładnie wiemy, iż wierzyciel z pewnością posiadał fundusze, jednakże sprezentował go któremukolwiek członkowi rodziny, wtedy musimy złożyć należny pozew: skargę pauliańską (o jakiej wspomina prawo cywilne) czy zgłoszenie o popełnieniu oszustwa, które ma za zadanie utrudnić zaspokojenie żądań wierzycieli. Można też wnioskować o „alimenty od dziadków”, jeśli on nie jest kompletnie w stanie ich pokrywać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w link po prawej stronie – www.prawnik-torun.net

Komentarze są wyłączone.