Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Z czym wiąże się zawód księgowej?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co realnie będzie miało miejsce w trakcie postępowania sądowego? Czy sąd wymierzy w stronę małżonków jedynie niezręczne pytania? W jaki sposób przyszykować się do rozprawy, by uzyskać rozwód? Ruszmy od tego, że współcześnie procesy rozwodowe niestety nie są rzadkością. Sporo obywateli wraz z kolejnymi miesiącami zauważa swój błąd, jaki sobie wyrządzili w sprawie doboru sympatii. Częstokroć małżonek zdradza, nadużywa trunku albo innych używek czy torturuje psychicznie. W tej sytuacji każdy z nas posiada uprawnienie wnieść pozew o rozwód i oczekiwać potrzebnego wyroku sądu. Oczekiwanie na korytarzu w sądzie na zainicjowanie rozprawy z pewnością jest niesłychanie stresujące. W ogóle nie ma się jednak czego bać. Wystarczy mieć minimalną wiedzę w temacie tego, kto i o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeśli przewidujemy, że bez niczyjej pomocy niestety nie damy sobie rady, możemy w takiej sytuacji zwrócić się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam zebrać wszelkie potrzebne dokumenty.

Postępowanie w sprawie rozwodu prowadzi zwyczajowo trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią przewodzącym, a dwaj po bokach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie miało miejsce bez uczestnictwa publiczności, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, współmałżonków i plenipotentów nikogo poza tym absolutnie nie powinno być podczas rozprawy. Nie musimy się w takim przypadku denerwować, że przyjaciółka z biura dowie się nazbyt dużo o naszym pożyciu małżeńskim lub o tym, co właściwie dzieje się w naszej rodzinie. Pozostałymi szczeblami postępowania są: rozpytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie stron i ostatecznie – ogłoszenie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd zwyczajowo rozpoczyna od zadawania całościowych zapytań. Czy partnerzy prowadzą wspólnie dom? (jeśli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); w jaki sposób wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są dorosłe, kto dziś sprawuje nad nimi opiekę, jeżeli matki albo ojca w niniejszym domu nie ma); czy zawczasu toczyły się względem któregokolwiek z współmałżonków procesy familijne? Czy występuje w ogóle jakakolwiek możliwość na odratowanie związku małżeńskiego? Po owych pytaniach sąd przechodzi do przesłuchania obserwatorów zdarzeń. Ma możliwość to zrobić na wczesnej rozprawie albo dopiero na kolejnej. W pierwszej kolejności wysłuchiwani są obserwatorzy strony powodowej, a następnie – strony pozwanej. Od sumy obserwatorów zdarzeń zależy liczebność spraw, a każdy z małżonków może zadawać im pytania. Gdy wszyscy zostaną już przepytani, w takiej sytuacji sąd przechodzi do wysłuchania małżonków. Mają opcję oni wyrazić swój punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie oznajmił któryś z najbliższych albo sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na werdykcie szczęście dziecka, zwłaszcza młodocianego
  • Stałoby to w niezgodzie z normami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda jedynie odpowiedzialny współmałżonek, m in. ten który dokonał nielojalności (drugi współmałżonek musi uwidocznić aprobatę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W niemałej ilości postępowaniach ma możliwość pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeżeli chcemy, żeby sąd orzekł winę jednej ze stron za rozłam związku małżeńskiego. Powinniśmy się ponadto do niego udać wtedy, jeśli: strony miały łączny kapitał, a jedno z nich posiada działalność gospodarczą w okresie niewypłacalności; chcemy, aby były orzeczone alimenty na drugiego współmałżonka czy na niedorosłe dzieci; zamierzamy posiadać wyłączną władzę rodzicielską czy zamierzamy pozostałej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; sprawa domaga się orzeczenia wariantu korzystania ze wspólnego mieszkania, jego rozdziału albo przydzieleniu go jednemu z małżonków; należy zasądzić rozdział zupełnego dobytku. Adwokat ma możliwość nas poratować nie jedynie w okoliczności rozwodu, lecz także w czasie separacji. Należy mieć na uwadze, że rozwód i separacją oznaczają dwie odrębne sprawy, jakie chociaż są bliskie, lecz różnią się skutkami. Osąd sądu o rozwodzie przyczynia się do tego, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W sytuacji separacji małżeństwo jeszcze działa formalnie. Osoby, jakie zdecydowały się na separację, z jakichkolwiek względów właściwie nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne albo posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Istnieje też coś takiego, jak separacja faktyczna, w jakiej mąż i żona mieszkają osobno, więc nie zajmują tego samego lokalu.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Koniecznie trzeba posiadać przy sobie wszelakie potwierdzenia obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Muszą to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości multimedialne czy filmiki. Trzeba wykazać, że współmałżonek, m in. dokonał oszustwa czy dalej nadużywa trunku. Jeśli staniemy przed sędzią bez jakichkolwiek dowodów w tej materii (lub bez świadków wydarzeń) osiągnięcie rozwodu potrafi przebiegać nadzwyczaj długo. Postanowienie sądu będzie opierało się na przepytaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz skutecznego pełnomocnika, to wejdź w ten odnośnik – Adwokat

Komentarze są wyłączone.