Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
Wrzesień 2, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
Wrzesień 2, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kosmetyki do golenia, kosmetyki spowalniające rośnięcie włosów, depilacja ksenonowa – to przypuszczalnie najprostsze środki redukowania nadmiernego owłosienia. Czy są one skuteczne? Na pewno sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, natomiast po tym czasie czynność należy powtórzyć. I to naturalnie jest podstawowy argument wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Nie jest to koncept nowy, gdyż dopiero co wiele osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym i najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Wynalazcy, którzy zbudowali, a potem zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie rozwiązanie zapewniło wzmocnienie efektywności kuracji, ograniczenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i możemy ją z dobrym rezultatem stosować do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia lub ciemnej. Mają szansę się na niego zdecydować osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji lub mają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał bardzo dużo ekskluzywnych nagród. Co ważne, wcale nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Statystycznie potrzeba od 3 do 5 wizyt, ażeby całkiem usunąć wszelkie włosy. Jeżeli określimy parę partii, np. nogi i pachy za jednym razem, wówczas kosmetyczka jest w stanie to przeprowadzić w trakcie pojedynczej wizyty. W praktyce ilość zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg zwalcza włosy najbardziej rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie po prostu dojrzewają za jednym razem, dlatego laser usuwa około 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy epilacja laserowa faktycznie daje rewelacyjne efekty?

Z pewnością są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia potrafią uwidocznić się tylko indywidualne włosy (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg i publikują swoje wypowiedzi na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z rezultatów. W szczególności, że jest to odpowiednia technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym skutkiem nieuważnych depilacji lub po prostu tendencji są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki lub krostki. Potrafią także uwidocznić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest nieraz nieuchronna. Włoski wcale nie mogą wybić się przez skórę i tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, zaś wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, ażeby poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest stworzenie obserwacji włosów i przystosowanie siły wiązki światła. Lasery starszej generacji w ogóle nie mają takiej opcji, dlatego przed wizytą należałoby ustalić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik monitoruje wiele paramentów za jednym razem, m.in. koloryt i zwartość włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie zadawało ból lub wystąpią poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor należy uznać wygospodarowany czas, bo absolutnie nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą w taki sposób, jak wykonywaliśmy to do tej pory. Nie należy także skupywać kolejnych golarek, inwestować w wykwintne urządzenia do domu, trudzić się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wolą epilację z powodów całkowicie ekonomicznych. Mają możliwość spontanicznie wyjść na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Wielkim pozytywem dla Pań depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego niezmiernie delikatnego miejsca. Ochładzający żel redukuje intensywność odczuwania następujących impulsów przekazywanych przez laser. Do innych zalet trzeba doliczyć brak efektów ubocznych po terapii (należałoby jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej niesamowicie drogie, dlatego warto zobaczyć lokalne propozycje i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus możemy uwolnić się od prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus możemy zniszczyć włosy chociażby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było minimalizować nadmierne owłosienie

Można wyodrębnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja na całe życie, wejdź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.