Poduszki ortopedyczne – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania dla dzieci
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, mającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Dobrze jest sprawdzić miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją są najprawdopodobniej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą świadomość na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Doskonale spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy wyborze nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało istotna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.