Kurs pływania dla dzieci

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dobry stomatolog – komu zaufać
Styczeń 29, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak spać
Luty 15, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla maluchów. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój dzieci. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich przyjemnym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i świetnie się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy mieć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki zauważą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.