Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u dentysty
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – z czego budować
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu tecjnologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania u dentysty jest bardzo komfortowy i nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może swobodnie regulować siłę światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.