Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
26 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
31 marca, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest ogólnie znany, włoski powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa średnio kilka dni. Czasami u wybranych Kobiet w zasadzie nie trzeba aż tak długo wyczekiwać, zaś włoski zaczynają wychodzić ponad skórę natychmiast po jednej dobie. Taka taktyka jest niezwykle wygodna, mimo że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie wolno podrażniać ocieplonym woskiem. Potrafią powstawać wówczas rozognione, rozległe plamy i dalej kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nanosi rozgrzany wosk na wybrane partie ciała, zaś w następnej kolejności „nakleja” specjalne plastry albo paski materiału. Energicznym pociągnięciem dłoni zrywa je wraz z włosami. Metoda jest dla niektórych Kobiet bardzo nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od zakresu bólu, który jest odmienny u każdego spośród nas. Naskórek po terapii woskiem jest zaczerwieniona wyłącznie odrobinę, jednak doradza się przez co najmniej parę dni rezygnować z gorących kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich przeprowadzono epilację.
Dobrze jest na pewno opisać zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a właściwie epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała jedną dobę wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie ogolić nogi zwykłą jednorazową maszynką. Wcale nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy okres, a taka możliwość jest sporym ułatwieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w czasie 20 minut, jednakże zanim to nastąpi musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie albo porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej jest na przykład stosowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która mocno podrażnia skórę. Stąd nie wolno także leżeć w pełnym słońcu na ponad 10 dni przed i po terapii. Niezmiernie istotne jest też to, ażeby nie wykonywać peelingów obszarów, jakie mają zostać poddane depilacji za pomocą lasera na jeden tydzień przed i po zabiegu. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno ponadto odkrywać ciała na promienie słoneczne w trakcie następnych sesji, dlatego jesień i zima są świetnym momentem. Kobietom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, bowiem laser sprawdza ciemniejsze obszary skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny w przypadku kiedy chodzi o włoski grube i o głębokim zabarwieniu – szybko mamy możliwość je usunąć. W salonach, w których praktykuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg depilacji laserowej zawsze przeprowadzają profesjonaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach do rejonów ciała, do których ciężko dotrzeć, przykładowo stopy, okolice bikini i o większym zasięgu pracy, którą można w mgnieniu oka wydepilować całe nogi. Laser na parę sekund „wciąga” skórę, unicestwia poszczególne cebulki włosków oraz kieruje się na następny rejon skóry. Biorąc pod uwagę odmienną grubość meszku, ilość melaniny bądź miarę owłosienia, nie możemy dobrze założyć, jaki otrzymamy rezultat po jednorazowej konsultacji. Przeciętnie eliminowanych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Panie, które pierwszy raz stykają się z depilacją podgrzanym woskiem, zdecydowanie muszą to przeczytać. Na potrzeby wizyty musimy bezwzględnie zapuścić włosy oraz to jest przypuszczalnie najbardziej dokuczliwe. Ponadto te Panie, które ani razu nie były na przedstawionym zabiegu w salonie, powinny się nastawić na to, iż depilacja za pomocą plastrów z woskiem w sumie nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże jest uzależnione od sprawności wykonywania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku wykona to szybko i sprawnie, bynajmniej nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie przykłada proporcjonalnie nagrzany wosk, a po chwili przykleja specjalne plastry oraz pewnym ruchem wyrywa włoski. Krótko mówiąc podczas sesji mamy możliwość odczuć jedynie zerwanie pierwszego plastra, bo to ono jest zazwyczaj najprzykrzejsze.
Nogi są w jednej chwili jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Klientek, które oczekują niezwłocznego wyniku. Cała strategia trwa mniej więcej 20 minut, zaś gładkość jest zachowana przez mniej więcej 2 tygodnie. Włosy, które niedługo odrastają, są o wiele dyskretniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. W dodatku nie ma żadnych efektów ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją powinniśmy wypełnić drobiazgową ankietę, którą potem ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista odpowie na wszelkie pytania również w trakcie usuwania owłosienia. Nie należy kompletnie zawracając sobie głowy bólem, może jedynie nieznacznie szczypać zasysana poprzez okazalszą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych obszarach można mieć doświadczenie dyskomfortu, między innymi w strefach intymnych. W czasie sesji powinniśmy mieć na uwadze to, że będzie zauważalny łagodny zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótkotrwały i nawet komfortowy. Kosmetolog instruuje Klientki, iż usunięta będzie wyłącznie spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włosa – kolejne muszą dopiero dojrzeć, ażeby wolno było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się wykruszać, na przykład kiedy będziemy czyścić naszą skórę po kąpieli. Następne włoski będą cieńsze i będą również wolniej dojrzewały. Możemy będzie dostrzec rejony, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po wizycie może być zaróżowiona i w tym okresie wystarczy używać pantenolu. Indywidualny zabieg nie ma za bardzo sensu, dopiero pełen pakiet jest w stanie usunąć włosy definitywnie (i przenigdy nie odrosną).
Reasumując: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się jedynie na pojedynczy zabieg, mamy szansę wybrać epilację ocieplonym woskiem (jednak po jakimś czasie włoski będą wyrastały takie same). Ale jeżeli ktoś chce usunąć owłosienie definitywnie, dobrze jest zainwestować w serię sesji epilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.