Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
28 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
1 kwietnia, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest najlepsze? Drogi depilator, ciepły wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce posiadać idealne ciało, obowiązkowo bez żadnego włosa! Przeważająca część z nas wcale nie chce trwonić czasu na kupowanie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z którymi należy stać pod prysznicem kilkanaście minut. Golarka manualna, koszmarny wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania owłosienia w domu – muszą już odejść. Pojawił się już ich następca – profesjonalny laser, który może zredukować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest potwornie uciążliwe. Ma to na uwadze z całą pewnością każda kobieta. Rosnące włoski są intensywniejsze, ciemniejsze i jeszcze trudniej ich nie zauważyć. Jeżeli planujemy iść na zabieg depilacji woskiem w domu, to powinnyśmy obowiązkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać wszystkie czynności, bowiem możemy wyrządzić sobie krzywdę, tzn. uszkodzić skórę. Absolutnie nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, bowiem to kwintesencja znakomicie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa rewolucyjnych technologii i postawić na laser? To niezawodna metoda, jednakże w zasadzie nie jest wcale taka oczywista. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka luksusowych sesji, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski raz na zawsze. Niezwykle istotne jest przygotowanie się do przedstawionego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz atrakcyjną, piękną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg lub pach? Jeśli kupiłaś w sklepie maszynkę do golenia to tracisz każdego dnia aż 7 minut, a to daje orientacyjnie 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna lub gorący wosk jedynie początkowo są efektywne, ponieważ należy taki system stosować nie mniej niż przez 30 minut co parę tygodni. Co więcej dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i kolejne kosmetyki, których celem jest odwlekać odrastanie włosów bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest nieprzyjemna i naturalnie dzięki niej można mieć w krótkim czasie kłopoty z wrastaniem włosów. A oprócz tego wcale nie jest taka tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, można zdecydowanie powiedzieć, że epilacja laserowa jest najwydajniejsza i najtańsza. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu nie jest jeszcze wystarczająca. Kilkadziesiąt Klientek dowiaduje się o takiej ofercie podczas zapisywania się na inne zabiegi, m in. rozgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bo mówiąc w skrócie nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Ponadto o epilacji za pomocą lasera krąży kilkadziesiąt zwodniczych opinii.

Dlaczego? Bo słowa „depilacja” i „epilacja” są stosowane jak wyrazy bliskoznaczne. Widać to choćby po tekstach w sieci, lub wypowiedziach przeróżnych „fachowców” na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz mówiąc w skrócie nie polega wyłącznie na tym, że w jednym z niniejszych sformułowań nie ma zaczarowanej literki „d”. W typowej depilacji (m in. woskiem bądź depilatorem) pojedynczy włos jest usunięty, jednakże tylko z zewnątrz. Pełna cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek pozostają zdrowe. Dlatego depilację musimy tak często powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego pozbywania się owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś rezultatem jest brak szansy odbudowy włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. Podczas zabiegu przekazywany jest impuls. Melanina, a więc pigment występujący we włosach, pochłania emitowane światło. W trakcie funkcjonowania głowicy jest generowane ciepło, natomiast każdy włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest spalany. Efektywność wiązki promieni bazuje na tym, czy za jednym zamachem spali poszczególne cebulki z włosem czy wyłącznie je nadwątli. Wiele urządzeń, które montuje się w domach czy klinikach kosmetycznych jedynie obniża proces wyrastania włosa. Dlatego po krótkim czasie tworzą się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednakże mówiąc w skrócie nie możemy bez wątpienia potwierdzić, iż epilacja laserowa nie boli. Podczas przekazywania impulsu Pani wspominają o tym, że odbierają nieznaczne ukłucia czy mrowienie. Najniższa bolesność jest wskazywana przedramionach i łydkach, natomiast największa w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednak rzeczywiście minimalny, nic nie znaczący dyskomfort, bo na całe życie uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie da satysfakcjonujących efektów. Wiązka lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. U około 20% Klientek nieuchronne są kuracje przypominające, gdyż zwykle w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy potem są w stanie zacząć wyrastać oraz musimy udać się na taki zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Odcień włosków do tej pory był bardzo ważny, natomiast lasery dostępne na rynku nie potrafiły poradzić sobie z włoskami blond, rudymi czy szarymi. Jasne owłosienie było jednym z przeciwwskazań do epilacji, bo urządzenia miały dylemat z rozróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się raczej z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w innowacyjne narzędzie do oceny cebulek włosów z macierzą i brodawką i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe epilowanie chociażby bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – czarne, brązowe – oraz jasne, np. rudawe oraz platynowe. Impuls świetlny jest dostrojony do odcienia włosów i koloru skóry, ażeby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są zatem co rusz bardzo dokładnie dobierane, żeby Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie sesji.

Kto absolutnie nie powinien jeszcze skorzystać z kuracji depilacji za pomocą lasera? Bez wątpienia Panie, które mają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a kuracja zwyczajnie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być nawilżona, nie może być na niej żadnych ranek ani wysuszonych obszarów. Na kilka dni przed zabiegiem trzeba przeznaczyć czas na dobrą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Szczególnie ważne jest jeszcze precyzyjne zgolenie skóry, bowiem absolutnie nie wolno depilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje pewność komfortowego i jako tako niedotkliwego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed sekwencją zabiegów każda kobieta obowiązkowo musi omówić za i przeciw z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dopasowywana jest głowica – o mniejszych rozmiarach bądź o większych gabarytach w zależności od określonej części ciała. Okazalszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo nogach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się okolice twarzy. Duża i mała jest przymierzana do ciała na tzw. „fałdę”. Z daleka prezentuje się to w taki sposób, iż specyficzna lampa z czerwonym oświetleniem jest przytykana bez przerwy do ciała. Po depilacji kosmetolog naciera kremem uśmierzającym ból cały rejon, na jakim zabieg był prowadzony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po zabiegu oraz przez co najmniej kilka kolejnych dni trzeba obowiązkowo pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swoim składzie zawierają panthenol bądź pozostałe komponenty chłodzące i uśmierzające ból. Przez mniej więcej jeden tydzień nie można stosować peelingów, trzeba rezygnować z balsamów wysuszających, słońca, basenu oraz sauny. Jeśli zaobserwujemy małe strupki, wcale nie można ich naruszać (bo zostaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji całego ciała. Mamy możliwość więc pozbyć się na zawsze niepożądanego owłosienia z ud, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To kapitalny zabieg dla osób, które mają zbyteczne owłosienie w obszarze twarzy bądź na pośladkach oraz przeszkadza im to bardzo, m in. nad morzem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest kilka typów chorób, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Zaliczają się do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia rakowate, łuszczyca bądź aktywne choroby skóry. Kosmetolog absolutnie nie wykona wizyty, jeżeli przyjmujemy specyfiki z retinoidami czy wypijamy pewne zioła. Zabieg musi obowiązkowo być przeprowadzony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bo wówczas mamy możliwość z nim omówić wszystkie trudności pojawiające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz biorąc, terapii depilacji laserowej możemy poddać się w dowolnym momencie. Trzeba zawsze pamiętać, iż po wizycie nie można w żadnym przypadku leżeć w pełnym słońcu, kursować na basen czy używać balsamów z alkoholem w składzie (intensywnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg musimy zrealizować w najchłodniejszych miesiącach, bo finalny zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Skończona terapia przebiega dość długo, bo nowe sesje muszą być przeprowadzane w optymalnych odstępach czasowych. Zima zatem to doskonały moment, ażeby zacząć realizować swoje cele, a wiosna, ażeby odkryć ciało oraz pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.