Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
31 marca, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
2 kwietnia, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room – gra z przestrzeni online przeniosła się do świata realnego

Do niedawna na dominującym miejscu były zabawy online, które nie miały praktycznie nic wspólnego z rzeczywistością. Co ważne – w ekspresowym tempie wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Kilku użytkowników zasiadało przy swoich pecetach w domu na długie godziny i wnikało w wirtualny świat (z myszkami takiej wydajności, iż ciężko było normalnej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Rezultat był taki, że związki interpersonalne w znacznym obszarze przeniosły się właśnie tam. Miały miejsce sytuacje, w których osoby mieszkające w tym samym budynku (np. na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się face to face, wysyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u lub grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o dużym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z drugiej – o pasywności lenistwie oraz zaraźliwej nieczułości na innych.Genialnym pomysłem okazała się rewelacyjna atrakcja escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie zabaw wirtualnych, lecz później odbyła ważne transformacje. Oparta była jedynie na tekście pojawiającym się się na ekranie laptopa, który dotyczył opisu wnętrza a także zamiaru: ucieczki z niego. Sama treść powodowała, iż zabawa zajmowała od samego początku. Na przestrzeni następnych lat gra escape room została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Dopracowano grafię i tym samym nadeszła era „point and click”, czyli rozgrywek prowadzonych przed ekranem peceta z myszką w ręku. Zabawa Escape room przybył także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zaciekawieniem. W niej nie ma czasu na nieskomplikowane scenariusze czy nudne dialogi. Gracz jest przeniesiony do określonego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba rozwiązać niemało zagmatwanych zagadek, pochwalić się umiejętnością spójnego myślenia i zręcznością. Escape room to gra akcji, która rozgrywa się na żywo. Podstawowy punktem jakichkolwiek przedsięwzięć jest opuszczenie pokoju razem z przyjaciółmi. Wydaje się, iż to wszystko jest przeciętne. Gracze jednak mają konkretny czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Co trzeba zrobić, aby wydostać się z pokoju?

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin i godzinę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A odkryć w nim można naprawdę dużo dziwnych rzeczy! Gracze posiadają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie niewiadome i wyjść pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to zupełnie inna forma rozrywki. Scenarzyści zaprojektowali je w najdrobniejszych detalach, żeby dostarczyć niecodziennej rozrywki i intrygować do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się uciec z z escape room. Wtedy przybywa osoba trzymająca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na owym etapie towarzysze zabawy mogą od niej otrzymać informacje, w jaki sposób trzeba było się wydostać albo odpowiedź pozostaje zagadką. Atrakcją jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą zrozumieć historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Zdarza się, że uczestnicy potrafią wprawić w zdumienie samych twórców zagadek i wyjaśniają je w niekonwencjonalny sposób, a mianowicie taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Głównym założeniem jest niewykorzystywanie siły, aby zbiec z pomieszczenia.

Jakie możemy wybrać rodzaje pokojów?

Pierwszym typem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca i usiłują odkryć sekret jego zwycięstw. Konkretniej mają odnaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, ale okazuje się nim nie tajemnica sportowca, lecz klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze pozwolą się zdemaskować? Czy zachowają trzeźwość umysłu i znikną z pokoju? Innym rodzajem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, w rezultacie są tunelem do podróży między wymiarami i gracze przemieszczają się kilkadziesiąt lat wstecz. Aby wrócić do naszych czasów muszą rozwiązać wszelkie zagadki i zbiec z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Z jakich substancji stworzony został eliksir szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do znanej opowieści o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na uprowadzeniu smerfów przez złego czarodzieja Gargamela do swojego ciemnego zamku. Tam przygotowuje eliksir, który ma na zawsze unicestwić wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze komponentów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, aby uratować porwane smerfy. W zamku kryje się wiele pułapek, zaś uczestnicy są jedyną możliwością na przetrwanie. Ostatni pokój, posiada nazwę: „Tajemniczy pokój nr 4”, to pomieszczenie, które właśnie przemieszcza się do innego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zdecydowany? Escaping room można zarezerwować na wyjątkowe okoliczności (np. na urodziny, wieczór kawalerski) oraz dla pracowników instytucji, aby zintegrować ich i zachęcić do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może również opracować indywidualną ofertę, czyli dopasowaną do oczekiwań przyszłych graczy. Serdecznie zapraszamy odwiedź stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Komentarze są wyłączone.