Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
1 kwietnia, 2017
adwokat toruń prawnik toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
4 kwietnia, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są wycinanki papierowe? Bez dwóch zdań zna je naturalnie każdy z nas! Nieraz cięcie wielorakich wzorów z pięknego papieru, czasopism czy cienkiego kartonu określa się jako „zręczność marnowania papieru”. Mówiąc w skrócie wycinanka pochodzi z odcięcia większej ilości barwnego papieru w taki sposób, ażeby reszta uchowała się w jednym kawałku. Nie tylko dzieci bardzo lubią przesiadywać przy stoliku i stwarzać wielorakie kształty, natomiast w dalszej kolejności doklejać je na ściany lub wieszać na lodówkę. Czy na ślubie wycinanki papierowe mogą być interesującym dodatkiem? Czy mogą pełnić funkcję oryginalnej, przyciągającej oko dekoracji? Oczywiście mogą, tylko koniecznie muszą być wykonane bardzo dokładnie. Warto jest używać wyłącznie niezwykle ostrych narzędzi, m in. nożyc czy skalpeli. W odległych czasach posiłkowano się nożycami do przycinania owiec, bo były nadzwyczajnie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z których dziś przygotowuje się bajkowe dekoracje ślubne, były nadzwyczaj popularne w Chinach (albowiem to w zasadzie tam odnaleziono papier). Z pięknych, wielobarwnych wycinanek tworzono błyskotki do włosów głównie dla kobiet z dynastii Tang. Z kolei na chińskich wioskach, jak tylko kończyły się urodzaje, kobiety siedziały solidarnie do stolika oraz wykonywały wtedy fascynujące wycinanki papierowe. Każda młoda dziewczyna musiała obowiązkowo przyuczyć się z wielu metod przycinania szablonów, gdyż przed zamążpójściem były badane jej zdolności. Meksyk był kolejnym państwem, w jakim kolorowe wycinanki papierowe cieszyły się ogromną renomą. Wycinano przeróżne wzorki z bibuły i później zawieszano je na sznurach przy drodze. Najczęściej robiono to z okazji wesela, chrztu dziecka bądź innych świąt kościelnych. Ustrojone miasteczko musiało wówczas wyglądać bajecznie!

W Polsce wycinanki można przyuważyć w sztuce ludowej, praktycznej oraz modzie. Coraz częściej Młoda Para decyduje się na manualnie tworzone kartki z zaproszeniem, elementy dekoracyjne w Kościele, numerki ślubnych stołów oraz inne dekoracje weselne. Kolorowe wycinanki papierowe na niezliczonych weselach bynajmniej nie są jedynie niewiele znaczącym tłem, ale często stanowią nadrzędny motyw. Przykładowo podczas świąt Wielkiej Nocy rządzą barwne wycinanki z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi.

Jak zadbać o wyjątkowy design, czyli papierowe dekoracje ślubne

Jest mnóstwo metod tworzenia wycinanek papierowych, lecz do najbardziej znanych należą te projektowane manualnie i za pomocą lasera. Pierwsze są strasznie drogie, bowiem każda indywidualna wycinanka jest produkowana na indywidualne zamówienie. Sporo czasu zajmuje opracowanie wzorca, natomiast później przygotowanie kilku takich samych egzemplarzy. Wycinanki wytworzone laserowo są dużo tańsze, lecz ogólnie rzecz ujmując nie posiadają – jak to się zazwyczaj powtarza – „duszy”. Na ślub na sto procent trzeba dobrać droższą wariację, jeśli zależy nam na dokończeniu każdego szczegółu.

Efektownym zamysłem są karteczki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, lecz także na pozostałe okazje, np. urodziny, Dzień Matki, Wielkanoc bądź Walentynki. Na takiej kartce mamy możliwość umieścić samodzielnie napisany wiersz i podpisy członków rodziny. Kobiety, które są doprawdy odważne, mogą przygotować biżuterię z wycinanek, m in. ozdobę włosów. Szczególnie, że klasycznie wszystkie panny młode mają włożone cenne błyskotki. Bynajmniej nie chodzi tutaj o oszczędność, ale o zachwycenie wszystkich przybyłych gości w niecodzienny sposób. Wykonanie wspomnianych dekoracji ślubnych można polecić osobie, która nie robi tego „od święta”.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest ważnym doświadczeniem, stąd też dekoracje weselne powinny być perfekcyjnie dobrane do stylu, w którym będzie się ono odbywało. Od jakiegoś czasu kilkadziesiąt osób organizuje wesele w formacie „wielkoprzemysłowym” bądź w stylu łączącym kilka motywów Ten pierwszy bazuje na wykorzystaniu „komponentów fabrycznych”, a niejednokrotnie sama uroczystość odbywa się w wydzierżawionym spichlerzu albo zniszczonej manufakturze. Tymczasem drugi jest trendem „niezależnym”, w jakim przeważają elementy roślinne oraz złudny bałagan. Stylowe imprezy, na jakich zaproszeni goście okryci są w drogie garnitury oraz sukienki, stopniowo odchodzą w niepamięć. Współcześnie dominują prawdziwe żonkile we włosach, łapacze snów zawieszone w kilku miejscach na sali, ciasta ślubne zaprojektowane w stylu renesansowym i ubrania dla zaproszonych osób rodem z maskarad. Wszystko w praktyce jest uzależnione od naszej wyobraźni oraz… doświadczonego menedżera wesel. Dekoracje weselne muszą wzbudzać zachwyt, lecz krótko mówiąc nie taki, jaki ostatecznie „przesłoni” parę młodą. Przed tak wyczekiwanym dniem powinniśmy dobrze zanalizować, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie załatwione. Skonstruowania elementów zdobniczych nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.

Jeśli jesteś zaciekawiona konstruowaniem niezwykłych ozdób czy zamierzasz wynająć dekoratora na swój ślub, wejdź w odnośnik tutaj – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a na pewno znajdziesz wszelakie niezbędne informacje.

Komentarze są wyłączone.