Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Fryzjer – jak nie dać się ogolić
20 grudnia, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na stałe i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najodpowiedniejsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Jakiekolwiek ubytki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty zdrowych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często źle dopasowane i zawadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u lekarza stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Chociaż implant nie powinien być odsłonięty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i silnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby piłowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Dodatkowo chronią przed zanikaniem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu obowiązkowe jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także choroby jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wszczepienie implantów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów trzeba również doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich rodzaju. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 300 złotych.

W przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 8 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.