Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego nawadniania trawników
26 sierpnia, 2020

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko sukces codziennej pielęgnacji, ale również relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie powinny być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest również wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są również dyplomy, jakie zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer ciągle się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują wymyślne upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele albo inne okazje. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by minął w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto również zorientować się, ile czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Przez to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tym zakresie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest również to, w jakim stopniu personel troszczy się o czystość salonu. Jeżeli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Warto również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony raczej nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy również jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw ma wpływ na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one silniejsze stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.