Depilacja nóg woskiem – jak zrobić wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z której mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.