Firma sprzątająca

Termos turystyczny – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe domu pianą PUR
1 października, 2020

Czyste biuro lub innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które potencjalni klienci zwracają uwagę, nawiązując kontakt z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na tych, co przekroczą próg budynku, należy zadbać o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba czyszcząca na umowie może być zbyt mało, z uwagi na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające okazują się co raz bardziej znane. Co raz częściej zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Usługa firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. W momencie nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto konkretnie wskazać w umowie, które usługi są potrzebne, a poza tym kiedy będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Należy też omówić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, natomiast tam, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, lepiej pomyśleć o potrzebnych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających to przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje też pranie dywanów lub mebli tapicerowanych. Oferowane są często okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat oferowanych usług, aby mieć pewność, że odpowie naszym potrzebom. Oprócz tego warto sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , zapisujących ustalenia pomiędzy stronami. Do firm , które przekonują do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich ciężko znaleźć szczegółowych informacji, powinno się podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, aby wykonanie usług przebiegało porządnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie grafika pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, dokumentujących częstość przeprowadzanych usług. Żeby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, warto zainteresować się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał niezbędny sprzęt i środki , warto sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma . Zdarza się, że firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie wysokiej jakości środków sprzątających, jakich nie można dostać w zwyczajnym sklepie lub drogerii.

Z jakiego powodu warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie jest zwykle tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Co więcej, w przypadku, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, zabieramy ten przymus z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które dają faktyczne przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają znacznie sumienniej i uważniej, a przy tym całkowicie dyskretnie, kiedy dopasujemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy innych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta i nie odstrasza potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka wiadomość jest dostarczana do właściwych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa też na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.