Paintball laserowy – poczuj się jak w grze FPS

Kupujemy dom. O tym należy pamiętać
21 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
11 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie osoby w różnym wieku nierzadko próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie satysfakcjonuje nas już banalne wyjście na picie pysznych trunków, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą integrację pracujących razem albo spędzenie czasu z paczką znajomych został paintball. Niektórzy entuzjaści tej bogatej w adrenalinę rywalizacji skręcili w kierunku jakim jest laser tag – często nazywany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie są kluczowe rozbieżności między obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Na początek – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w popularniejszej wersji paintballa, i dzięki temu ból wyeliminowano. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz pamiętając o tych argumentach – walka przy pomocy wiązki światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia zarówno biorących udział w rozgrywce jak i kibicujących. Nie musimy stosować szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej grze może przyglądać się widownia, usadowiona w bezpośrednim sąsiedztwie centrum wydarzeń.

Ktoś słusznie spyta – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, totalnie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu gracze i kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich trzeba przeanalizować temat ubioru do gry w laser tag. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, mocne wrażenia i dobra zabawa idą w parze z obligatoryjnymi środkami ostrożności i wymyślnymi mundurami. Przede wszystkim to drugie jest problematyczne, gdy mierniki pokazują solidny upał w lipcu czy sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, dzięki czemu czujemy luksus oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono przyszłych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu właściwych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek zwykle jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne oświadczenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Prawdopodobnie lwia część czytających minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag daje nam to, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie działa obostrzenie, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Czyż tak nie jest lepiej? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Doświadczona firma oferująca grę w paintball laserowy przypuszczalnie spróbuje odwzorować broń, używaną przez militaria z Polski lub innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Rzecz jasna prócz tego, czym powalczymy, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub przegranej. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w interesujące elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak wieloletni fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Pokazaliśmy już ogrom pozytywów laser tagu. Wszystkie one, w połączeniu z dosyć niewielkimi cenami sprawiają, że ta forma zabawy jest niezłym pomysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. Obecnie sama impreza klubowa może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka zestawi dobrą zabawę z właściwą dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Następnym walorem staje się to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Laser tag jest także polecany nauczycielom, pragnących poprowadzić zaskakującą dla innych godzinę WF-u, czy rozkręcić uczniom obóz.

To trzeba mieć na uwadze – gros oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu coraz większą modę na paintballa laserowego, opłaca się zagwarantować sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a gdy godzina zostanie dogadana, trzeba przyjcie odrobinę wcześniej oraz oswojenie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu dbającego o imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, skończy się przyjaźń i ruszy prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.