Układanie kostki brukowej Toruń

Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna energooszczędne
15 września, 2020
enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
System enova365
15 września, 2020
Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Która nawierzchnia najlepsza na podjazd?

Podstawą dobrze wykonanego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, które sprawdzi się przez wiele lat. Obciążenie wywołane ciągłym użytkiem wymaga od nawierzchni, by była odporna oraz nie zniszczała za szybko. By stworzyć trwały podjazd potrzeba nie tylko właściwego przygotowania to znaczy podbudowy, by nie dopuścić do osuwania się, ale również najlepszych surowców do wyłożenia podjazdu. Wśród najczęściej wybieranej nawierzchni podjazdu wyróżniamy te, stworzone z kamienia, kostki brukowej oraz z dekoracyjnego betonu. Jaka nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Wszystkie mają swoje wady i zalety, ze względu na to przed zakupem warto zorientować się w ich właściwościach.

Podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to ciągle jeden z najbardziej popularnych oraz niekosztownych surowców, z jakich układana jest nawierzchnia na podjazd. Swoją popularność zdobyła nie tylko dzięki cenie, ale również dostępnością, wielobarwnością, a także wielokształtnością. Ze względu na te cechy możemy zbudować estetyczny podjazd, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i elegancki. Dopasowanie formy znacznie ułatwia nałożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Natomiast całkowita dostępność w sumie w każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów budowlanych sprawia, że nie musimy przejmować się dodatkowym zakupem lub dostawą, w chwili, gdy zabrakło kostek. Cenę kostki brukowej również można dobrać do do swojego budżetu ze względu na dostępną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest mocno wytrzymała na warunki atmosferyczne, wahania temperatury oraz wysoki nacisk pojazdów, a także jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Warto jednak pamiętać, że nawierzchnia z kostki brukowej ma też swoje minusy. Podstawową niekorzyść ma wpływ warunków atmosferycznych. Z uwagi na deszcze i śniegi czy nadmierne nasłonecznienie kostka brukowa może z czasem zmieniać kolor, dlatego traci swoją estetykę. Niekiedy jest tak, że niektóre rośliny jak chwasty czy porosty wybijają się między szczelinami oraz wyrastają, niekorzystnie oddziałując na estetykę podjazdu z kostki brukowej, a wyrywanie ich może odbierać dużo czasu. Ponadto, by podjazd z kostki brukowej był funkcjonalny musi zostać ułożony w prawidłowy sposób, co często naraża nas na koszt zatrudnienia do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Stworzenie podjazdu z kamienia przekonuje do siebie głównie wytrzymałością. Raz ułożony podjazd z kamienia utrzyma się na miejscu przez bardzo dużo lat. Ponadto dzięki zwyczajnym barwom kamienia, wykonany z niego podjazd uzyska swoistego wyglądu, który w ciekawy sposób podkreśli wygląd samego domu i ogrodu. Z reguły podjazdy z kamienia są traktowane jako wyjątkowo eleganckie. Szczególnym elementem jest też naturalność kamienia. Za sprawą swoich właściwości świetnie przepuszcza wodę. W ten sposób osiągamy dodatkowy plus, tj. brak odkładającej się na powierzchni wody.

Decydując się na podjazd z kamienia, trzeba wiedzieć, że główną rolę utrzymuje tutaj rozmieszczenie, by podjazd stał się trwały oraz by pełnił swoją rolę przez wiele lat. Trzeba unikać tworzenia sporych przerw między nimi, z uwag na to lepiej rozmieścić je jak najbliżej jeden obok drugiego, a przerwy zasypać piaskiem z domieszką cementu. Niewłaściwie rozłożony kamień nie zachowa swojej funkcji odprowadzania wody, co prowadzi do odkładania się zastoin. Ponadto normalna nierówność kamienia sprawia, że trudno czyścić podjazd z kamienia, a w zimie trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny powstaje dzięki stemplowaniu (odciskaniu) go przy użyciu form lub stempli. Dzięki tej właściwości możemy uzyskać wyjątkowo ładne wzory i kształty, a także specjalne faktury, które bez trudu da się dostosować do designu ogrodu czy domu. Stworzenie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość wykonania wyjątkowo ładnego podjazdu. Warto dodać, że obecne techniki produkcji pozwalają też na nadanie koloru betonu. Podstawową zaletą dekoracyjnego betonu jest jego trwałość i wytrzymałość na niszczenie i warunki atmosferyczne. Łatwo utrzymać go w czystości, jednak w po zastosowaniu dekoracji, niezbędna będzie pielęgnacja, by beton nie tracił wybranego koloru.

Co wybrać – kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny?

Tak samo kostka brukowa, kamień i beton mają swoje wady i zalety. Decydując o zakupie materiału najlepiej kierować się głównie finkcjonalnością, wytrzymałością i wyglądem. W zależności od tego, na którym z tych elementów zależy nam najbardziej, od tego najlepiej uzależnić swój wybór. Zachowanie czystości jest ważne, dlatego kamień może nie odpowiadać osobom, dla których liczy się łatwość czyszczenia. Natomiast jeżeli zależy nam na wysokiej estetyce, kostka brukowa i beton dekoracyjny będą mniej trafnym wyborem. Żeby nawierzchnia podjazdu wyglądała wyśmienicie, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, ponieważ bez tego żaden materiał nie spełni swojej roli w 100 procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl

Komentarze są wyłączone.