Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne kościołów Toruń
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
Sierpień 29, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w przeciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest również po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.