ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
Sierpień 30, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
Sierpień 30, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.