Stomatologia estetyczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozwoju tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy efekt musieli czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do osiągnięcia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na zęby. Licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Komentarze są wyłączone.