Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 24, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, choć w ogóle to określenie nie wiąże się z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin nazywający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, jednakże część mężczyzn cieszy się dość obfitym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to absolutny koszmar.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na rozmaitych partiach ciała – w okolicach intymnych, na nogach i co gorsza na brodzie. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej buzi nie wyglądają pięknie i pociągająco. A generalnie każda z dziewczyn chce być zauważana i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa skutecznie i bez bólu likwiduje zbędne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności polecany kobietom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej wyjątkowej dolegliwości, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obowiązkowo zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i leczenia hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w różnych miejscach. U osób z tym schorzeniem, czarne włosy pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale również na buzi, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm pojawia się jako mankament kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest rezultatem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm produkuje za równo estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu zdarza się, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować zbyt dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się zbędnego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej są odpowiedzialne również steroidy (używane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia pierwotnych objawów hirsutyzmu zaleca się spotkanie u lekarza. Po gruntownym zbadaniu udokumentuje on diagnozę i przepisze odpowiednie środki, lub stwierdzi, że nadmierne owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najdoskonalszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym tylko do pań chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włosy z jakiejkolwiek części ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte skonfigurowanie aparatury do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak odporne są Twoje włosy. Generalnie efekt finalny jest taki – całkowite usunięcie włosów i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi fachowa nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje przyswojona przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane osłabienie struktury włoska, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy wchłaniany jest jedynie przez włoski, które eksponowane są na zewnątrz skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości wysyłanego promieniowania skutecznej do ich uszkodzenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak mówi duża liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Gęste włosy rosnące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że panie z hirsutyzmem decydują się na tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których zbędne owłosienie powoduje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, salon oferuje fachową depilację laserową z zastosowaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać ładną i zadbaną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.