Malowanie bawialni – artystyczne dekoracje

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
8 grudnia, 2017
Kupujemy dom. O tym należy pamiętać
21 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Maluchy kochają gry. Podczas zabaw nie tylko miło spędzają czas, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wykreować ciekawe miejsce do gier dla szkrabów, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór kolorów i motywów wykorzystanych w salach zabaw. Otoczenie można na dodatek upiększyć dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni  – kolor znaczy wiele

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w przestrzeni malucha mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój dziecka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest przemyślany dobór kolorów i zachowanie balansu między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, najczęściej odzwierciedla jego humor. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale najczęściej widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu urozmaicenia inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym pomysłem na aranżację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość szkraba. Obrazki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Gdy wybierzemy jako motyw dominujący rysunku na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Tyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Najlepiej, gdy opatrzone są odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi ich jakość. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że pośród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest dobór bezpiecznych substancji.

Zalety

Wykorzystanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal dla dzieci to świetny plan na wyróżnienie się wśród konkurencji, a obecnie ma to gigantyczne znacznie. Maluchy zapamiętają interesujące rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu malarzy artystów zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.