Klimatyzatory split do biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu i poddasza
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na naszą efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, stanowią bazę naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć działania. By zagwarantować sobie komfortowe warunki najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń zapewniając nam komfort podczas upałów. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze działa mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, by osiągnąć jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie przyjemnej temperatury w środku pomieszczeń latem, kiedy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, zapewniając ochłodę oraz komfort cieplny niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w okresie letnim. Znaczna część klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna lokalnego ogrzewania i innych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne należy rozgrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator ma filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zysków z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada sporo różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu budynku oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma także dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.