Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na nasze zdrowie, ale także na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I komfortowa temperatura, oznaczają bazę naszej wygody i dodatnio wpływają na zwiększoną motywację i chęć działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku zwykle decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania dając nam chłód w ciągu lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Tutaj świetnie działa system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu mieszkania, dając wychłodzenie i cieplny komfort niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się jedynie w czasie lata. Sporo klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda zimowego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wynosi powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne należy rozgrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, które chronią jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu budynku oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wymienione zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.