Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosów, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje na równi słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.