Pozycjonowanie strony Toruń
Wrzesień 2, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie wad zgryzu – Ortodonta Toruń
Wrzesień 2, 2020

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega zabieg Endermologii?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po endermologii ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy również regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łączy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Endermologia

 

Komentarze są wyłączone.