Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
Wrzesień 2, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
Wrzesień 2, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość poznania efektu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.