Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania u stomatologa jest całkiem wygodny i nie zajmuje dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.