Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
Sierpień 30, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Czynności notarialne
Sierpień 30, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny na całym świecie. Egzaminy wymagają długotrwałych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zaprezentujemy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie próby dostania się na studia. Dokładnie sprawdzają nasze umiejętności i przedstawiają je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką możliwość dają tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu zyskujemy profesjonalny certyfikat. Gdy podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z usług szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich ustosunkować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony z myślą o najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i motywuje do dalszych starań związanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zaliczenie egzaminu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English udowadnia, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest doceniany przez największe marki. Udowadnia, że możesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Stwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu potrafimy zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje praktyczne używanie języka angielskiego w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to istotne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Nauka do tego certyfikatu zawiera specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów definiuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest możliwość dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Potwierdza to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy najczęściej są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą fleksję i zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Trzeba brać pod uwagę, że forma egzaminu zależy od tego, jaki certyfikat wybierzemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie potrafimy ocenić naszych predyspozycji językowych, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam prowadzący sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do wymarzonej pracy, pewnie zdecydujemy się na inny, niż w sytuacji starania się na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.